Nähdään Järjestöpäivillä 8.-9.9.2017!

Arvoisat Allergia-, Iho- ja Astmaliiton jäsenyhdistykset!

Toivotamme yhdistyksenne hallituksen jäsenet ja toimihenkilöt sydämellisesti tervetulleiksi yhdistyneen liiton ensimmäisille yhteisille Järjestöpäiville Helsinkiin!
Päivien aikana kuullaan mm. Terve askel luontoon -hankkeemme terveiset, käydään läpi järjestövuoden 2018 teemoja ja tapahtumia, perehdytään yhdistystoimintaa edistäviin yhteistyömuotoihin ja puhutaan yhteisestä strategiasuunnitelmasta. Luvassa on keskustelua, uusia ideoita ja inspiraatiota toimintaan. Katso ohjelma täältä.


Järjestöpäivät pidetään Allergiatalolla Helsingissä 8. –9.9. Lisäksi perjantaina järjestetään yhteinen illanvietto Allergiatalolla. Liitto maksaa osallistujille päivien ohjelman, tarjoilut ja illallisen sekä matkakustannukset kahdelle yhdistyksen osallistujalle edullisimman julkisen kulkuneuvon mukaan. Mahdolliset majoituskustannukset ja majoituksen varaaminen jäävät yhdistyksen hoidettavaksi.

Hotelli Cumulus Meilahti Allergiatalon läheisyydessä tarjoaa majoitusta ajalla 7.-9.9. -15% päivän hinnasta (sis. aamiaisen) tarjouskoodilla ”Järjestöpäivät”. Erikoishintaisia huoneita on saatavilla rajoitetusti, joten varaattehan majoituksen mahdollisimman pian. 

Sitovat ilmoittautumiset 20.8. mennessä https://my.surveypal.com/Tapahtumailmoittautuminen-Jarjestopaivat2017

Helsingissä tavataan!

Allergia-, Iho- ja Astmaliitto ry


Jk. Kannattaa varmistaa paikka Järjestöpäiviltä. Päiville mahtuu 120 osallistujaa.


Lisätietoja ja ilmoittautumisiin liittyvät muutokset : katariina.arokanto@allergia.fi